10 сент. 2016 г.

Музей історії Десятинної церкви


Теплого вересневого дня 3.09.2016 року НКДГ "Творчі ініціативи" завітала до "Музею історії Десятинної церкви", що на вулиці Володимирській 6/1. Музей розташовано в підвальному приміщенні великого будинку XIX століття. Нажаль цей факт яскраво показує ставлення влади до збереження історичної пам'яті українського народу. Та ці побутові незручності були з лихвою компенсовані надцікавою екскурсією, яку для нас провів керівник екскурсійного відділу музею -  Володимир Володимирович.
Спочатку було запропоновано переглянути експозицію присвячену до 25-ої річниці Незалежності України - «Тризуб – символ державності: витоки і сучасність».  Учасники екскурсії ознайомилися  з історією головного елемента великого Державного герба незалежної, суверенної і соборної Української держави, який бере початок від першої київської князівської династії Рюриковичів та ввійшов в історію під назвою «тризуб». Матеріали виставки розповіли про різні теорії щодо значення тризуба, про знайдені під час розкопок на території садиби Десятинної церкви найдавніші артефакти із зображенням князівських знаків. Кожен присутній мав змогу побачити копії давньоруських монет і київських гривень, пласких цеглин - плінф, з яких було збудовано Десятинну церкву. Екскурсовод дозволив потримати в руках справжні середньовічні горщики X століття,  на денцях яких можна навіть на дотик пізнати знак -тризуб. Жваву цікавість викликав манекен, одягнутий в обладунки давньоруського воїна, а дехто з присутніх навіть приміряв до своєї руки середньовічний щит. На стендах музею були представлені різноманітні матеріали, що розповідають про перше юридичне затвердження тризуба в державній символіці Української Народної Республіки; його значення для об’єднання всіх українців діаспори довкола ідеї відродження Української держави; про затвердження тризуба 19 лютого 1992 року малим Державним гербом суверенної України.
Головний акцент виставки зосереджено на символіці національно-визвольних змагань за незалежність України в різні часи, а також на стійкій традиції зображення тризуба на грошових знаках.
Виставка демонструє понад 200 експонатів із фондів Музею історії Десятинної церкви, Музею спортивної слави України та  приватних збірок.
Після цікавої, інформаційно насиченої лекції, група вийшла на свіже повітря, де продовжилася екскурсія. Розповіді екскурсовода про старовинні будинки Києва і відомих дослідників української історії з захопленням слухали всі присутні. Група відвідала місце розкопок фундаменту Десятинної церкви і побувала біля хреста встановленого в пам'ять захисників Києва від татарської навали. Наприкінці екскурсії Володимир Володимирович показав місце, де за припущеннями істориків, знаходилося язичницьке капище, розповів про встановлені поблизу кам'яні половецькі скульптури і провів групу до старовинної липи, яку за легендою посадив сам Київський митрополит Петро Могила.
Екскурсія продовжувалась аж чотири години, але цей час пролетів для нас дуже швидко. Усі присутні були надзвичайно задоволені і від щирого серця подякували нашому гідові за його цікаву розповідь. Володимир Володимирович запросив усіх на нові виставки. Зокрема, в жовтні планується відкриття експозиції "Історія українського козацтва", а у грудні музейні працівники мають бажання створити спеціальну виставку для людей з вадами зору.

Володимир та Тетяна Радченко

Комментариев нет:

Отправить комментарий